Jak funguje obličejová jóga?

Face Yoga neboli obličejová jóga pracuje se stejnými
principy jako jóga, jen od krku výš.

Něco málo o vráskách v obličeji

 

Jediná část těla, kterou nikdy nezakryjeme a tak málo se jí věnujeme. Geniální a tak jednoduché. Stačí 10 minut denně. Nepotřebujete k tomu nic speciálního. Ráda cvičím v autě, nebo když vařím.

Na obličeji máme přes 50 svalů, které běžně používáme při mluvení a jídle, ale netrénujeme je. A tak během času a vlivem gravitace tvář mění tvar a přibývá vrásek.

Negativní vliv mají také zlozvyky a grimasy, které běžně děláme, aniž bychom si to uvědomovali. Podívejte se na sebe do zrcadla, třeba když se smějete. Krčíte u toho čelo? Nevědomky si tak prohlubujete vrásky.

Krémy jsou skvělá věc, ale samy o sobě na vyhlazení vrásek nestačí. Je to stejné, jako byste léčila celulitidu krémem. Nejspíš po něm bude pokožka hebčí a na pohled hezčí, ale problému se nezbavíte. Pokud chcete změnu, je třeba cvičit a s obličejem je to stejné.

 

Co všechno se stane, když začnete cvičit?

01

Proti vráskám

Tím, že s obličejem pracujete na úrovni svalů, se dostáváte mnohem hlouběji, než jakýkoli krém. Jak svaly posilují, mění tvar a lépe podrží a vyplní, co je nad nimi. Díky tomu se vyhlazují vrásky na čele a kolem očí, nosoretní rýhy, druhá brada, povislé tváře i kruhy pod očima. Zpevňují se kontury tváře.

02

Lepší pleť bez akné

Cvičením se pleť intenzivně prokrví, dostanete do pleti více kyslíku a více živin. Zlepší se lymfatický oběh. Krém se vám bude lépe vstřebávat.  Rozproudí se vám krev a výsledkem bude příjemné uvolnění a jako bonus pevnější, zdravější a zářivější pleť.

03

Zlepšíte si lymfatický oběh

Díky akupresurním technikám a masážím bude obličej nejen uvolněnější, ale také méně oteklý a zlepší se stav pleti. Zbavíte se otoků pod očima a ve tvářích. Vyrýsujete si kontury tváře.

04

Budete mít otevřený pohled

Spadlá horní víčka jsou často důvod, proč vypadáme unaveně. Svaly kolem očí se dají také cvičit. Všechny mé klientky, ač si každá řesila něco jiného, mají společné to, že se jim otevřel pohled a zvedla horní víčka. Výraz v obličeji je pak svěžejší.

05

Zbavíte se zlozvyků

Když budete cvičit, začnete si svaly na obličeji více uvědomovat. A co víc, časem změníte své grimasy i obličejové zlozvyky a přestanete si tak zadělávat na další vrásky.

06

Budete se víc smát

Od té doby, co praktikuji obličejovou jógu, se víc usmívám a často se stává, že mi můj úsměv někdo pochválí. Už vám někdy někdo řekl, že vás naučí se krásně smát? Já vás to naučím.

07

Zvýšíte své sebevědomí

Face Yoga, kterou jsem původně vnímala „jen“ jako cviky na ochablé obličejové svaly, mi toho ale přinesla mnohem víc. Sedím rovně, moje chůze je hezčí, a pokud mám schůzku nebo veřejně mluvím, jsem sebevědomější a jistější. Prostě se cítím líp ve své kůži. 

08

Budete mít symetrický obličej

Žádný obličej není 100% symetrický, nicméně viditelná asymetrie je velmi častá. Příčinou jsou jednostranné návyky, tenze a přetěžovaní jedné strany obličeje víc než té druhé. Cvičením Face Yogy se vám vyrovná obočí, koutky rtů i nerovnost ve tvářích.

09

Zbavíte se tenze

V obličeji máme spoustu tenze, kterou si možná ani neuvědomujeme, neb je to to tenze konstantní. Stejně tak jako posilování svalů, je důležité uvolnění. Tvář bude pak jemnější a mimika volnější.

10

Po obrně lícního nervu

Ať je příčina virová infekce nebo jiná. Po obrně lícního nervu je často částěčně paralyzovaná polovina obličeje. I s tím se dá pracovat. Nikdy to nebude úplně perfektní, ale viditelné zlepšení jde. Přetížené svaly se uvolní a ty, částěčně paralyzované se rozpohybují. Výsledkem je symetričtější tvář i mimika.