BEZ UVOLNĚNÍ TO NEJDE

Ve Face Yoze mám zásady čtyř R. Release, Rebuild, Relax, Repeat.

Když se totiž postupuje podle tohoto systému, benefity jsou mnohem větší. Svaly na obličeji jsou často v tenzi. Zvlášť sval na čele a svaly kolem čelistního kloubu. Je tedy nutné, aby se svaly nejdřív uvolnily, pak se teprve tvořil nový svalový návyk, poté prokrvený a procvičený sval uvolnil protipohybem a poté … opakovat a opakovat, ideálně každý den.

Tenzi v čele máme všichni neustálou. Ale jelikož je to stálý stav, nevnímáme to. Až v momentě, kdy sval uvolníme, pocítíme, co to je, uvolněné čelo. Poprvé je to naprosto WAU zážitek. Stejně tak žvýkací sval je často v napětí. Za následek to má obvykle stres. Když máme totiž nepříjemnou situaci, sevřeme zuby a chceme to „překousnout“. Žvýkací sval se stáhne a pokud se to děje delší dobu, výsledkem je omezená pohyblivost tváří a čelisti, tzn., časem budou tváře více padat, neb gravitace zastavit nejde. Zvlášť večer je uvolnění obličeje přínosné. Po celém dni se tenze uvolní a bude se vám i lépe spát. Pokud v noci skřípete zuby nebo stahujete nevědomky čelo, je to tenze. Takže uvolňovat a stejně důležité jako posilovat. U čela dokonce ještě důležitější.

Nádech a výdech, uvolněte čelist a jazyk. Proklepejte si čelo bříšky prstů a pokračujte po celém obličeji. Uvidíte, jak se vám bude usínat lehčeji.