8 beauty hacků pro přirozený lifting

To, co Face Yoga řeší jsou totiž předčasné vrásky, které vůbec mít nemusíme. Ve svých skoro 43 letech vrásky nemám a vím, co jsem tam před sedmi lety měla, než jsem začala praktikovat, byly předčasné vrásky. Jak si neškodit a využít plný potenciál, který každý na obličeji máme? Mám pro vás moje beauty hacky, jak na to.

 1. Obličej se dá cvičit
  Face Yoga není tahání kůže a jen masírování. Face Yoga je hlavně práce se svaly na obličeji. Je jich tam přes 50 a dá se s nimi pracovat stejně jako s každým jiným svalem na těle. Jen je nutné cviky provádět správně. Na obličeji je každý milimetr znát a je to část těla, kde rozhodně experimentovat nechceme, proto není ani dobré následovat vše, co najdete na sítích. Tím, že budou svaly prokrvené, dostane se víc kyslíku a živin do pleti. Stimuluje se vlastní tvorba kolagenu a elastinu. Zlepší se lymfatický oběh. Krém se vám vstřebá o 60% lépe. Tím, jak se svaly budou posilovat, změní tvar a lépe podrží co je nad nimi. I pleť bude pak lepší. Můžete si takto vyhladit čelo nebo si pozvedout tváře.
 2. Konzistence je klíč
  Pro tělo je přínosnější každý den 5-10 minut denně něco udělat než jít jednou za týden na bootcamp. Na obličeji jsou svaly malé, pracuje se s nimi mnohem lépe a rychleji než třeba s hýžďovým svalem. Deset minut ráno v koupelně u aplikace krému úplně stačí. Moc doporučuji ze začátku zařadit Face Yogu k aktivitě, kterou běžně děláte, abyste si vytvořili návyk, pak už můžete využít pár minut v autě nebo v kanceláři. Face Yoga je prostorově nenáročná, jeden cvik je minuta. Nemusíte nikam běžet, přezouvat se, rozbalovat jógamatku, ani se odličovat. Je to deset minut denně, které vám přinesou svobodu, že máte obličej ve vlastních rukou.
 3. Bez uvolnění to nejde
  Než jdete na posilovací stroj, musíte se nejdřív protáhnout. S obličejem je to stejné. Držíme v obličeji hodně napětí, ani o tom nevíme. Když jsme ve stresu, zatneme zuby a celá čelist a šíje se stáhne. Když se stres neuvolňuje, vrství se a pak jsou výsledkem stažené koutky, čelist co křupe, nebo vrásky. Musíme tedy nejdřív uvolnit přetížené svaly, pak teprve zapojit svaly spící a vytvořit nový svalový návyk. Tohle je ideální postup, aby byl efekt maximální. Zkuste si třeba sáhnout silou na bradu, narazíte na místa, které jsou dost citlivá. Jsou to svalové spazmy, podobné, jako znáte třeba ze šíje. Žvýkací sval je také hodně v napětí. Najdete ho tak, že sežvýknete a vedle uší ucítíte aktivitu, to jsou žvýkací svaly. Zkuste si je kloubky silou promasírovat. Také narazíte na citlivá místa. Tam, kde je to citlivé, je to také stažené, krev a lymfa tam neproudí tolik, do pleti se nedostane tolik živin a sval není tak funkční a ochabuje rychleji.
 4. Postoj, postoj, postoj
  Dokud budete mít předsazenou hlavu, shrbená záda a povolené břicho, druhé brady se nezbavíte. Obličej nekončí vlasovou linií, ale jsou tam svaly, které se upínají na hrudní kost a sval na čele zase se svaly kolek krční páteře. To znamená, když máte dlouhé hodiny skloněnou hlavu k telefonu, pak k notebooku, vytváříte si tím vrásky na čele a druhou bradu. Vše v těle spolu souvisí. Nemůžeme pak řešit druhou bradu a povislé tváře, než upravíme postoj. Zkuste protlačit hrudní kost dopředu, ramena roztáhnout doširoka, hlavu vytáhnout dozadu a nahoru. Váš krk bude vypadat hned delší a štíhlejší. Když máte telefon v ruce, zkuste se naučit, že zvednete ruku aspoň do výšky brady. Nebudete si přetěžovat krční páteř a vytvářet si druhou bradu.
 5. Spěte na zádech
  Vím, zní to jednoduše, ale spánek je aktivita, kterou děláme v životě nejdéle. Stojí za to, se jí věnovat. Když si totiž zaboříte obličej do polštáře na boku nebo na břiše, vytváříte si tím vrásky, které vůbec mít nemusíte. Mačkáte si dekolt a krk. Když budete alespoň usínat na zádech, gravitace bude působit pro vás a probudíte se vyžehlená a odpočatější. Pod ušima a podél čelisti máme lymfatické uzliny, když spíme na boku, celou noc nemůže lymfa moc proudit. Výsledkem je pak ráno oteklý obličej a ještě třeba vychýlená čelist. Když se přetočíme na záda, otevřeme hrudník a pomůžeme tak ramenům, aby se otevřela. Zkuste se polštáři a peřinou vypodložit tak, aby vám bylo pohodlně, zároveň jste si u toho nedrtila obličej. Můžete si kupovat drahé krémy, cvičit Face Yogu, ale když pak cleou noc spíte na břiše, tak to jako byste chodila denně běhat a pak snědla pekáč buchet.
 6. SPF je zákon
  Nejsilnější faktor ve stárnutí pleti je slunce. Můžete si aplikovat na noc séra s vitamínem C, ale pokud se přes den nenamažete SPF, tak vám sérum k ničemu nebude. SPF by mělo být součástí ranní péče stejně jako krém. I když zrovna nesvítí slunce, nemusíte si hned dávat vrstvu padesátky, ale BB krém v pětadvacítkou bude stačit. V létě je pak nutnost SPF 30-50 v dostatečném množství. Ne jen kapička, ale alespoň množství přes tři články prstu. Pigmentové skvrny jsou nešvar a těžko se jich zbavuje. Když je jednou kůže spálená, je navždy citlivější a každé další spálení je pak rychlejší. Vybrat si ten váš SPF krém chce trochu zkoušení. Někdo potřebuje minerální složení, někomu to naopak ucpává póry. Já jsem si oblíbila SPF krémy a BB krémy od Shiseido a Erborian. Japonci a Korejci mají zkrátka tohle téma dobře podchycené.
 7. Ach ty návyky
  Náš život utvářejí naše návyky. Šedesát procent toho, co jste dělala dnes, jste dělala i včera. Jak držíte mobil, jak si aplikujete krém, jak sedíte u počítače, v jaké poloze spíte, jak koušete jídlo, to jsou návyky které přímo ovlivňují, jak vypadáme. Když budete skloněná k mobilu několik hodin denně, budete si podporovat druhou bradu, stažené koutky a vrásky na čele. Zkuste ruku zvednout. Když si budete u aplikace krému tahat kůži, nepomůžete jí. Zapojte do své rutiny aplikaci krému, kterou u mě najdete na sítích. Máte u počítače předsazenou hlavu a jste shrbená? Přidáváte si zbytečně vrásky. Narovnejte se a vytáhněte hlavu nahoru dozadu. Koušete jen na jednu stranu? Budete mít na jedné tváři vycvičenější svaly a koutek výš, časem i vychýlenou čelist. Zkuste kousat symetricky do obou tváří.
 8. Kouzlo ledových oplachů
  Pleti dělá dobře teplá voda k pití, ale napovrch uvítá ranní ledové oplachy. Ještě před ranní beauty rutinou si stokrát opláchněte obličej co nejstudenější vodou. Zbavíte se přebytečného mazu, póry a zánětky se stáhnou, podpoříte lymfu a otoky opadnou. Číslo sto tady není náhodou. Nejde totiž jen o opláchnutí studenou vodou, jde o důsledné až zmrazení, kde se hodně aktivuje vlastní tvorba kolagenu a elastinu. Pokud nejste ranní práče, tak jako já, tak věřte, že po ledovém oplachu se proberete. Pleť se výrazně prokrví a když pak aplikujete krém, vstřebá se mnohem lépe a dostane se hlouběji. Já si ráno nemyji obličej přípravkem, jen si ji stokrát opláchnu a pokračuji se séry a oleji a Face Yogou. Nenaruším si tím microbiom, zbavím se mastnoty a aktivuji pleť.