Trendy v péči o pleť

V posledních dvou letech prodělal beauty průmysl tak trochu revoluci. Naše možnosti i potřeby se změnily. To, co jsme měli dlouho zavedené najednou přestalo fungovat. Musíme se víc spoléhat na sebe. Víc vnímáme souvislosti mezi péčí o pleť a celkovým životním stylem. Beauty královna může být jak TikTok queen stejně tak jako Cindy Crawford. Kam beauty trendy směřují a co pro nás bude čím dál víc důležité?

Holistický přístup
Stále více vnímáme, že není zas až tak důležitá značka krému, jako to, co děláme každý den. Neexistuje jeden zázračný produkt. Kůže je náš největší orgán a úzce souvisí s trávením a psychikou. I když budete mít super drahé krémy, ale nebudete pít dost vody, naopak si dáte 3-4 kávy s mlékem denně, obličej neprokrvíte a nerozproudíte lymfu, je skoro jedno, jaký krém používáte.


Co je důležititější, než značka vašeho krému:

  1. Pít dost vody. Den začínat a končit ideálně velkou sklenicí teplé vody s citrónem.
  2. Tvář prokrvovat a cvičit obličejové svaly pomocí Face Yogy.
  3. Uvolňovat tenzi v obličeji pro uvolnění svalových, emočních a nervových uzlíků pomocí akupresury a obličejových masáží. I to je součástí Face Yogy.
  4. Rozproudit lymfu. Lymfa nemá svoji pumpu a jejím pohonem je náš pohyb. Zkuste ráno udělat 100 poskoků, krásně tím nastartujete lymfu a uvolníte přeleželé svaly z noci.
  5. Pozorujte svoje návyky. Jak držíte telefon? Skláníte se k němu? Druhé brady se potom nezbavíte. Zvedněte ruku do úrovni očí, abyste nepřetěžovala krční páteř a nedělala si druhou bradu. Spíte na boku? Budete z toho mít asymetrický obličej. Zkuste spát co nejvíc na zádech. Nebudete si vytvářet předčasné vrásky a gravitace bude působit pro vás celou noc. 
  6. Zkuste co nejvíc omezit laktózu a lepek. Právě laktóza je častým původcem dospěláckého akné. 
  7. Nechte svoji pleť dýchat. Přírodní materiály oblečení, ideálně hedvábné povlečení a co možná nejvolnější oblečení vám pomůže udržet pokožku zdravou a lymfu funkční. Minimum make upu bude také trend. Krásná a zdravá pleť bude vítězit nad perfektně vykonturovaným obličejem pomocí make upu. Vykonturujte si obličej Face Yogou a pak vám už stačí lehký BB krém.

Udržitelnost
“Už nás více zajímá nejenom obsah. Přečetla jste si někdy složení svého krému? Ale také obal. Budeme čím dál víc chtít ekologické obaly nebo takové, které se dají použít opakovaně. Doba sheet masks pomalu odchází. Jsou sice skvělé, ale jednorázové a je z toho celkem dost odpadu.” Lucie Poubová, ekoaktivistka a zakladatelka Swap Prague.

Dva v jednom
U dekorativní kosmetiky nás bude zajímat, co to dělá s pletí dlouhodobě. Make up budeme chtít ideálně s biopeptidy a řasenku takovou, která řasy současně vyživí. Podívejte se po make upu od Larens a řasenky od Kjaer Weis.

Minimalismus
Zkoušíte také každých 14 dní nový krém? Pleť nemá šanci si na krém zvyknout a využít jeho benefity. Po různých experimentech jsme přišli na to, že v jednoduchosti je krása. Nejdůležitější je hydratace, ochrana před sluncem a prokrvení pokožky. Zkuste si ráno „jen“ 100x opláchnout obličej studenou vodou a pak nanést svůj krém. Prokrvíte pleť, rozproudíte lymfu, stáhnete záněty a nenarušíte si svůj mikrobiom. 

Domácí spa
Klíčem k úspěchu je konzistence. Je skvělé, že si jednou za čas dojdete na obličejovou masáž, ale ještě mocnější je to, co pro sebe uděláte každý den. Stačí 10 minut denně. Krátká masáž obličeje při každé aplikaci krému a pár cviků Face Yogy dělá zázraky právě v tom, že to uděláte každý den. Chvilku, ale pravidelně je mnohem lepší než jednou za měsíc procedura v salónu. Nemluvě o finanční stránce věci

Hitech s přírodou dohromady
„Střevní flóra komunikuje s florou na obličeji, že záleží na tom, co jíme a kdy. Pohyb, strava a spánek jsou důležitější než kosmetika sama. Ze zahrádky se posunul vývoj do laboratoří. Biotechnologický postup nahradil tradiční. Jak dostat aktivní látky z přírody do mnohem větší koncentraci do krému, tím se zabývá tým vědců. Eko botanika se propojila s vědou. Už máme i klinické studie, které jsou pro evropského zákazníka důležité.“ Vysvětluje Petra Drvoštěpová, zakladatelka značky Yage organics.

Kvalita místo kvantity
Budeme používat méně produktů, o to kvalitnější. Budeme se víc zajímat, co jaký produkt obsahuje a jak byl testován. Vitamín C, nová forma retilolu, retinaldehyd (vitamín A), která je k pleti šetrnější, niacinamide, širší spektrum UVA a UVB, protizánětlivé složky jako CBD, budou složky, které budeme v produktech žádat víc a víc.

Zdravá a zářivá pleť, textura pleti, tonizace obličejových svalů, skvělý pocit a co nejméně invazivních zákroků, jednoduchost a celistvý přístup sama k sobě jsou myslím trendem, který všechny uvítáme.” Simona Rydlova, letorka Face Yogy

Zvu vás do online programu NAPLNO mezi ženy, které se rozhodly vzít obličej do vlastních rukou.

Změna začíná teď.