Obličejová jóga versus výplně

Pokud je vám víc než pětatřicet, tak jste si nejspíš všimla, že obličej ztrácí na objemu. Líčka dřív hezky plná najednou padají dolů a už zdaleka nejsou tak šťavnatá. Co s tím? Ha, nechám si tam píchnout výplň, vždyť je to kyselina hyauronová a to je prý přírodní a bude. Ale.. pojďme si to rozebrat, ať víte, co se v obličeji doopravdy děje.

Pod rukami mi prošlo už tisíce žen a některé měly zkušenost s výplněmi. Našly se takové, které byly spokojené jiné ne. Každopádně se může stát cokoliv. Těch příběhů jsem slyšela moc.

  • Vaše tělo výplně nemusí přijmout tak, jak by mělo a utvoří se boule. Viděla jsem bouli uprostřed čela, která tam byla už roky a nedala se vůbec rozmasírovat.
  • Výplně mohou cestovat. Zvlášť v oblasti nosoretních ryh, kam se obvykle dávají mohou klesnout nebo se posunout a vytvoří val nebo hrudky tam, kde je fakt nechcete mít.
  • Někdy se spustí alergická reakce tak špatná, že člověk oteče. Vypadá jako někdo jiný. V horším případě, když se napíchnou nervy, tak část obličeje může odumřít.

Výplně zůstávají v obličeji roky a někdy nezmizí nikdy
To vám nejspíš taky nikdo dopředu neřekne. Co to dělá uvnitř? Naruší lymfatické dráhy a někdy je zablokují. Omezují pohyblivost svalů, aby se plně prokrvoval. Místo aby byly svaly funkční, tak ochabují ještě více.

Co na to plastický chirurg?
Uznávaný plastický chirurg z Kalifornie Amir Karan na to říká.

  1. Výplně vám nevyliftují obličej. Pokud máte povadlé kontury a tváře, výplně vám je nezvednou.
  2. Nedávejte výplně tam, kde jste neztratili objem. Když máte povadlá líčka, neznamená to, že ztratili objem, ale že klesly dolů. Takže když si dáte výplně do líček, bude vypadat jako někdo jiný. Podívejte se třeba na Kristin Davis, Charlottu ze Sexu ve městě. Vypadá díky výplním a příliš mnoho botoxu jako jiný člověk.
  3. Buďte opatrní, protože výplně úplně nikdy nezmizí.
  4. Výplně vám nezlepší stav pleti. O pleť se musíte správně a konzistentně starat.

A umí vůbec Face Yoga nahradit ztracený objem v obličeji?
Obličej je tvořený více než padesáti svaly. A se svaly se dá pracovat. Víte, že když chcete posílit a vytvarovat zadek, jde to. Je to sice dřina, ale zhruba po 2 měsících pravidelného cvičení uvidíte změnu. V obličeji jsou svaly o dost menší než ty hýžďové, to znamená, že se s nimi dá pracovat mnohem rychleji. Jen se pohybujeme na velmi delikátní části těla, kde je každý milimetr znát, takže je nutné cvičit správně. Obličej se dá doslova sochat podle našich potřeb.

Kam se ty líčka poděly?
Mám po mamince přirozeně vysoké lícní kosti. Líčka jsem měla hezky klenuté a výrazné. Ale.. i já podléhám gravitaci. Ve třiceti už jsem měla tváře slité dohromady a vyrýsované kontury se ztratily. Teď ve 42 letech mám kontury, líčka a hezky vyrýsovanou tvář víc, než jsem je měla ve dvaceti. Jde to. Přirozeně. Bez jehel a invazivních zákroků.

Zvu vás do online programu NAPLNO mezi lidi, kteří se rozhodli vzít obličej do vlastních rukou.

CHCI ONLINE PROGRAM NAPLNO