Nový rok, nový obličej

„Změň svou tvář, změň svůj život“ je podtitul mojí obličejové jógy. A ne nadarmo. Vím totiž, jak mocné a transformativní je, 10 minut si denně zacvičit. Face Yoga umí vyhladit vrásky a zpevnit obličej, zároveň pravidelná praxe nám ukáže cestu sama k sobě, naučí nás sebepéči, sebelásce, opečovat se každý den, usmívat se mnohem víc, zklidnit se, spojit se sama se sebou. A to považuji za možná ještě větší benefity než samotné vyhlazení obličeje. Pojďte se se mnou podívat, proč a jak se tak děje.

Čím dál častěji muži dávají Face Yogu jako dárek své ženě, ženy kamarádkám nebo maminkám, ženy ženám sobě) A já se vždycky obrovskou radost, protože vím, že to udělá radost víc lidem najednou.

Když bude totiž spokojená žena, je dost dobrá šance, že bude spokojený i její muž. O dětech ani nemluvě. Já vím, už jste to slyšely mnohokrát.. „Nejdřív se postarej o sebe a až pak o ostatní“  realita je dost těžká, ale… Ale právě Face Yoga mě hodně pomohla v těžkém životním období. Zní to možná malicherně, že pár obličejových cviků může mít vliv na psychiku a celkový stav, ale právě tuhle zkušenost mám a se mnou stovky (možná už tisíce) klientek, které v tom jedou se mnou.

Byla jsem na mateřské s druhým děťátkem, odříznutá od mého sociálního kruhu a rozváděla jsem se za celkem dramatických okolností. Neměla jsem na sebe moc času a necítila jsem se hezká. Právě 10 minut Face Yogy denně mi pomohlo dostat se zpět k sobě. Zmizela mi vráska na čele, kruhy pod očima, povadlé tváře se zase zpevnily a já jsem vypadala a cítila se spokojenější. Po žádné ženě bych nechtěla, aby cvičila 20-30 minut denně obličej, ani aby vstávala kvůli Face Yoze dřív. Není to třeba. 10 minut denně stačí a je celkem jedno, jestli to bude po pár minutách během dne. Je to proto skvělý způsob, jak se sama sobě věnovat, i když nemáte čas. 10 minut se najde vždy.

Proč jsem začala cvičit Face Yogu já
Bylo mi 35 let a „najednou“ se to stalo. Projevy stárnutí jsou obvykle skokové, říkají mi to všechny ženy, kterým bylo 35. Prostě najednou se to stane a obličej vypadá jinak. Mě se udělala vráska mezi obočí, propadla mi oblast pod očima a spadly mi tváře.
Face Yoga také umí řešit:

 • vrásky kolem očí
 • druhou bradu
 • zpevnění kontur
 • asymetrii očí, obočí, rtů a tváří
 • vrásky na krku
 • celkové zpevnění a tvarování obličeje

Benefity, které nejsou vidět
Přišla jsem na to a teď to považuji za jeden z nejlepších benefitů Face Yogy, že mi to pomohlo a stále pomáhá o sebe pečovat. 10 minut si totiž umíme najít všichni. „Pokud nemáte na sebe 10 minut denně, nemáte život“, říká můj oblíbený kouč Tony Robbins.

 • Dalo mi to sebevědomí, že se svým obličejem mohu udělat něco já a nemusím se spoléhat na doktory a kosmetičky, kteří mi udělají něco, s čím třeba nebudu spojená. Mám tu moc v rukou já a to je velmi „empowering“.
 • Nemusím do sebe píchat botox, který bohužel zůstává v lymfatickém systému. Ani výplně, které zase zůstávají roky tam, kde třeba nechceme.
 • Face Yoga mi okamžitě zlepší náladu. Zvedají se u toho hodně koutky a díky zapojení nervových zakončení to má pro mozek stejný „happy“ efekt jako smích. Na tomhle principu funguje jóga smíchu. Face Yoga má v podstatě stejné benefity, jen my si u toho řešíme vrásky a estetiku.
 • Cítím svůj obličej a vnímám ho. Obličej je emoční část těla, to znamená, že tady probíhají všechny emoce. Když si uvolním napětí z přetížených svalů kolem čelisti, okamžitě se uvolní i stres.
 • Dokážu vnímat svůj obličej při stresu a hned na to reagovat. Když jsem ve stresu, mám pocit, jako bych měla na čelisti železnou masku, jak se mi stáhne obličej. Jakmile si zacvičím, napětí i stres jsou pryč. Dřív jsem to takhle necítila a neznamená to, že jsem dřív nebyla ve stresu, jen jsem nevnímala svůj obličej.
 • Obličejová jóga mě naučila změnit zlozvyky jako podpírání tváře, zbytečné muchlání tváře, asymetrických grimas. Za to se mnohem víc usmívám a směju. Umím totiž, jak se smát, aniž bych si při tom dělala vrásky a můj úsměv vypadá sebevědomě.

A to jsou pro mě benefity k nezaplacení.

Pro funkční online a offline programy kliktěte ZDE.

Budu se těšit i na vaše krásné tváře a příběhy.