Krása obličejové terapie

„Takový pocit v obličeji jsem ještě neměla.“ „Jako kdyby byl obličej odlepený od hlavy.“ „Mám větší prostor v hlavě a obličej vytažený nahoru.“ „Vůbec jsem nevěděla, že mám v obličeji tolik bolesti.“ Hluboká liftingová masáž je zážitek, který jste nejspíš ještě nezažila. Proč? A co se vlastně při takhle důsledné masáži děje? Pod pojmem obličejová jóga si nejspíš […]

„Takový pocit v obličeji jsem ještě neměla.“ „Jako kdyby byl obličej odlepený od hlavy.“ „Mám větší prostor v hlavě a obličej vytažený nahoru.“ „Vůbec jsem nevěděla, že mám v obličeji tolik bolesti.“ Hluboká liftingová masáž je zážitek, který jste nejspíš ještě nezažila. Proč? A co se vlastně při takhle důsledné masáži děje?

Pod pojmem obličejová jóga si nejspíš představíte cviky obličejových svalů spojené s dechem. Pro mě je pod pojmem Face Yoga schovaných několik technik a vrstev. Každodenní cvičení je nenahraditelné, ale to, co se děje při hodinové masáži doma nezažijete. Stejně tak, jako když si zajdete na opravdu dobrou masáž těla.  

„Jde hlavně o uvolnění tenze a emočního stresu, lifting, vyhlazení vrásek a vyrovnání asymetrie.“

Co se všechno děje při obličejové masáži:

 • akupresura
 • masážní techniky
 • liftingové techniky
 • lymfatická drenáž
 • uvolnění přetížených svalů
 • aktivace „spících“ svalů
 • posílení svalů
 • aktivace vlastní tvorby kolagenu a elastinu
 • vytvoření nového svalového návyku
 • vyrovnání asymetrie 
 • buccal masáž (masáž uvnitř pusy)
 • baňkování
 • rychlé zahřátí a následné rychlé zchlazení 
 • relaxace svalů
 • uvolnění emočního stresu

„Obličej je naše výrazová část. Tam probíhají všechny emoce. Podívejte se na sebe, když pláčete. Koutky se stáhnou dolů a celý obličej se svraští. Tenhle emoční stres pak v obličeji zůstává.“

Pokud chcete výsledky a chcete je rychle a efektivně, je třeba využívat víc technik a tak, jak mají jít za sebou. Je to stejné jako se cvičením těla. Kdybyste jen posilovaly, ale neprotahovaly se a nechodily jednou za čas na masáže, efekt je úplně jiný. A hlavně budete mít ze svého těla i ze sebe jiný pocit. 

Pět let jsem studovala, zkoušela, pod rukama mi prošly stovky tváří, až jsem si vytvořila vlastní metodu hluboké, liftingové masáže. Face therapy by Simona Rydlová. Pojem terapie vlastně přišla od mých klientek. Samy to vnímaly spíš jako terapii než jen masáž. Praxí jsem pochopila, že jde o mnohem víc, než jen o okamžitý lifting a skvělý pocit. Obličej je naše výrazová část. Tam probíhají všechny emoce. Když jsme ve stresu, zatneme zuby, sevře se čelist, rty se ztenčí a mimika se omezí. Když napětí v obličeji pravidelně neuvolňujeme, máme v podstatě konzistentní hladinku tenze v obličeji stále. Nevnímáme to už, protože jsme na to zvyklé. V momentě, kdy se napětí uvolní a naopak se aktivují spící svaly, které v běžné mimice moc nepoužíváme, pocit v obličeji je úplně jiný. Stres se ukládá ve svalech a jen ze svalů ho musíme uvolnit. S tělem to tak nějak umíme, ale na obličej často zapomínáme přesto, že je tam obvykle stresu úplně nejvíc. Podívejte se, co se děje, když pláčete. Koutky rtů jdou dolů a celý obličej se zkřiví v napětí. A obličejová masáž rozpustí právě tenhle emoční stres, který tam je uložený. Proto jsem svoji obličejovou masáž nazvala obličejovou terapií.

Pochopíte, kde máte právě vy ohnisko tenze a můžete s tím následně doma pracovat. Pokud pak navážete s pravidelným cvičením Face Yogy doma, jako kdybyste už věděla, co se svým obličejem můžete udělat a samotné cvičení vám pak půjde lépe.

Jde hlavně o uvolnění tenze a emočního stresu, lifting, vyhlazení vrásek a vyrovnání asymetrie. Líbí se mi na tom to, že vy nemusíte nic dělat a výsledek je vidět hned potom. Jde tady o zážitek a okamžitý efekt. Pochopíte, kde máte právě vy ohnisko tenze a můžete s tím následně doma pracovat. Pokud pak navážete s pravidelným cvičením Face Yogy doma, jako kdybyste už věděla, co se svým obličejem můžete udělat a samotné cvičení vám pak půjde lépe. 

Obličej je jedna z našich nejintimnějších částí těla a také velmi individuální. Každý jsme trochu jiný. Miluji ty rozzářené a spokojené tváře po obličejové terapii a budu se těšit i na vás. Face therapy zatím nenajdete na webu. Je o ní totiž takový zájem, že ji propaguji jen mezi svými klientkami.

Pokud budete chtít Face therapy vyzkoušet, napište mi na:
simona@simyoga.cz, pošlu vám aktuální termíny. 

Potkáme se na Vinohradech v Jagellonské 24. Masáž stojí 1600 Kč.