Face Yoga versus botox

Ožehavé téma.. „Mohu cvičit obličejovou jógu, pokud mám botox?“ slýchávám často. Pojďme se na to podívat zblízka a rozebrat si výhody a nevýhody.

Asi není udržitelnější beauty péče, než je Face Yoga. Ano, je to 100% přírodní metoda,
která má dlouhotrvající efekt oproti botoxu, který je takzvaný „quick fix“.

Rychlé řešení nikdy nemá efekt na dlouho. Můžete si dát půst, ale pokud chcete zhubnout a udržet si váhu, je třeba upravit životosprávu a pravidelně cvičit. S Face Yogou je to stejné, je to metoda, která vytváří pozitivní návyk sebepéče.

Co se děje, když stárneme?
Stárnutí je přirozený proces. Upřímně, vrásky nepovažuji za problém. Zároveň nechci předčasné vrásky a povadlé kontury tváře. Časem, díky našim návykům a prostředí, ve kterém žijeme naše pleť ztrácí kolagen a elastin. Naše svaly pak ztrácí na objemu a neúprosná gravitace udělá své. Pak se objeví vrásky a povadlé kontury.

Co k tomu ještě přispívá? „To mám dědičné.“ říkají mi často ženy. Jasně, každý máme nějakou dispozici a genovou výbavu, ale to, co si myslíte, že je zděděné, jsou obvykle návyky. Mračila se vaše maminka vždycky, když se soustředila? Nejspíš to budete dělat taky a budete mít stejnou mračivku jako ona. Usmíval se váš táta na jeden koutek? Budete to nejspíš dělat stejně a tak si zadělávat na asymetrii rtů. Návyky jsou to, co nás ohromně ovlivňuje. Dobrá zpráva je, že se dají změnit. 

Faktory, díky nimž stárneme rychleji:
Vaše nevědomé návyky
Kosmetika, kterou používáte
Hydratace
Příliš mnoho času na slunci nebo ve špatném ovzduší
Přirozená ztráta kolagenu a elastinu

Jak je to tedy s tím botoxem?
Botox má jedinou výhodu a to, že je okamžitý. Naopak nevýhodou je, že je to chemický jed, který paralyzuje sval a díky tomu zablokuje nervové signály do svalu. Výsledkem je, že se sval nehýbe a nedělají se vrásky. Botox neřeší problém, ale jen následek.

Co se děje potom? Umrtvený sval takzvaně atrofuje, tzn. že se nevyvíjí a nemá dost kyslíku a živin. Při dlouhodobém používání botoxu sval ochabuje a ztrácí objem. Čím déle botox používáte, tím déle je sval nefunkční, neokysličený a padá pak ještě víc než předtím. Nehledě na to, že vám botox výrazně omezí mimiku a artikulaci. „Ona má něco s obličejem?“ Zeptal se mě kamarád po rozhovoru s 45 letou kamarádkou, která neměla ani jedinou vrásku a také se jí obličej při hovoru téměř nehýbal.

Face Yoga je životní styl, který zahrnuje cvičení obličeje, cvičení těla a péči o pleť. A nejlepší na tom je, že to zabere jen pár minut. Obličejová jóga je pro mne stejným rituálem sebepéče jako čištění zubů. To také udělám dvakrát denně a zabere to pár minut. Naučilo mne to také starat se víc o sebe a najít si na sebe čas každý den. Den mám pořád stejně dlouhý, pořád pracuji, pořád jsem máma, jen více času trávím tím, abych se cítila a vypadala dobře každý den. 

Face Yoga
– Máte výsledek pod kontrolou 
– Máte celoživotní nástroj v rukou za málo peněz
– Je to 100% přírodní bez vedlejších efektů
– Pomůže s řešením asymetrie v obličeji
– Má stejný „happy“ efekt jako jóga smíchu
– Můžete trénovat specifické svaly podle potřeby a obličej si doslova sochat

Botox
– Jste v rukou někoho cizího a výsledek je překvapení
– Musíte pravidelně na injekce docházet
– Je to finančně náročné
– Utlumí jen určité svaly a může způsobit asymetrii 
– Je to chemická záležitost s možným vedlejším efektem
– Tím, jak je sval nefunkční, mozek přijde o spojení a stimulaci
– Botox se může přemístit do jiného místa, než chcete (viděla jsem to mockrát)

Pokud máte aktuálně botox, nebo jste ho v minulosti měla, vůbec to pro cvičení Face Yogy nevadí. Naopak, beru to jako výhodu. Taky jsem si botox musela před 5 lety vyzkoušet .. Při aktuálním botoxu využívám toho, že se čelo nehýbe a vy se naučíte snadněji cviky, kde se čelo fixuje. Tím, jak cvičíte a pleť se prokrvuje, nastartujete lymfatický systém, regenerujete rychleji a i botoxu se z obličeje zbavíte dříve. Můžete tak plynule přejít z botoxu na Face Yogu. Svaly plynule naučíte posílit a navrátit ztracený objem. Výsledky obličejové jógy jsou už po 2 týdnech správného cvičení. Někdy dokonce už během prvních pár dní mi ženy píší, jak to na sobě vidí. Face Yoga má přes 80 cviků, které cíleně posilují nebo uvolňují určité svaly v obličeji.

Co mám nejvíc ráda na Face Yoze já?
Mám obličej ve svých rukou. Cítím se dost sebevědomě, protože se nemusím spoléhat na někoho dalšího, že mi s obličejem „něco“ udělá. 
Trvá to pár minut a můžu cvičit i v autě.
Cítím se po cvičení vždy lépe. 
Mnohem více vnímám svůj obličej a dokážu okamžitě reagovat třeba na stažené čelisti uvolněním.
A je fakt, že ve 40 nemám žádné vrásky. To je taky fajn:)